Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
  Принтирай

Re: Трамвай №5 най-сигурната трамвайна линия
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2010, 00:04 
Аватар

Като цяло трябва да са по-сигурни от останалия трамваен парк. Но напоследък не могат да излязат половината от тях. Според мен това е доста лошо за напълно модернизирани трамваи. Все пак са в движение почти 2-3,4 месеца, а вече половината от тях са с повреди. Но като цяло са добри. ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Фев 2010, 10:03 
Аватар

Петко написа:
....сравняваме Т8М 700 IT и Т6А2 (B) то разликите са по-голями. Но при сравнение с Т6А2-SF те са доста по-малки. Но и да не забравяме годината на производство на единия вид чешки спрямо другия. :)

Интересуваха ме конкретни цифри, в които да не е включен разходът за отопление. Слуховете, които достигат до мен за новите мотриси са ~ 75 кW/h :shock: ,разход на ел. енергия. Това истина ли е ? :?:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Фев 2010, 11:19 
Аватар

О с цифри не мога да ти кажа не съм се интересувал. Ако имаш толкова голям интерес пиши в другия форум. Там има много повече хора които знаят дори и най-малките факти за трамваите. Така че там сигурно ще получиш точен отговор. :) Форума е: http://www.gtsofia.info

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2010, 12:46 
Аватар

Вчера 8 март 2010 се повтори една ситуация, която може да се избегне с помощта на няколко институции. Любимата ми линия не се движеше по график. Причината не беше естествено в Градски транспорт. Обяснявам проблема.
Линията след спирка "Шипка" посока крайната спирка кв. Княжево навлиза в платното на международен път Е79 или бул. Цар Борис ІІІ. Поради наличието на втора лента и обездвижени МПС на самата нея, се блокира движението на мотрисите. Това вчера 8 март 2010 продължи с часове. От всичко това пострадаха жителите не само на Княжево, а и на всички квартали ползващи линията. По големите са: Лагера, Красно село, Овча купел, Павлово, както и с. Владая и с. Мърчаево.От години не бях виждал вратите на трамвая да се затварят трудно и хора да не могат да ползват транспорта. От това страдат всички.
Предложението ми е следното:
В тези много редки случаи като вчерашния, когато зимната обстновка или поредната катастрофа предизвика този проблем да се изисква от КАТ не допускането на втора лента от МПС в участъка от спирка "Шипка" до обръщалото на трамвая. Нужни са два поста единият на Шипка, който и без това е винаги там и спира тировете и още един на светофара на банята до пощата. Четрима служители на КАТ ще спестят неудобството на хиляди жители и ще направят транспорта по-сигурен.
Същото предложение ще бъде внесено и в 6-то РПУ.

Последна промяна gad на 12 Мар 2010, 10:20, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2010, 19:56 

Най-сигурни са немските мотриси от 22 линия,макар да са на сто години. За уют не говорим-слаби са им печките,а и са си олющени вече,макар някои да ги побоядисаха отвътре. А са и най-тихи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2010, 21:27 
Аватар

gad написа:
Вчера 8 март 2010 се повтори една ситуация, която може да се избегне с помощта на няколко институции. Любимата ми линия не се движеше по график. Причината не беше естествено в Градски транспорт. Обяснявам проблема.
Линията след спирка "Шипка" посока крайната спирка кв. Княжево навлиза в платното на международен път Е79 или бул. Цар Борис ІІІ. Поради наличието на втора лента и обездвижени МПС на самата нея, се блокира движението на мотрисите. Това вчера 8 март 2010 продължи с часове. От всичко това пострадаха жителите не само на Княжево, а и на всички квартали ползващи линията. По големите са: Лагера, Красно село, Овча купел, Павлово. От години не бях виждал вратите на трамвая да се затварят трудно и хора да не могат да ползват транспорта. От това страдат всички.
Предложението ми е следното:
В тези много редки случаи като вчерашния, когато зимната обстновка или поредната катастрофа предизвика този проблем да се изисква от КАТ не допускането на втора лента от МПС в участъка от спирка "Шипка" до обръщалото на трамвая. Нужни са два поста единият на Шипка, който и без това е винаги там и спира тировете и още един на светофара на банята до пощата. Четри служители на КАТ ще спестят неудобството на хиляди жители и ще направят транспорта по-сигурен.
Същото предложение ще бъде внесено и в 6-то РПУ.

Предложението ти е много добро.
njakojsi написа:
Най-сигурни са немските мотриси от 22 линия,макар да са на сто години. За уют не говорим-слаби са им печките,а и са си олющени вече,макар някои да ги побоядисаха отвътре. А са и най-тихи.

Не съм съгласен Т8М-700 IT са светлинни години пред старите Дюваг. Но след доставката на Т4, да се надяваме че Дювазите ще понамалеят.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Мар 2010, 12:30 
Аватар

^Речено сторено.
Това ,което публикувам е обществено достъпна информация и ръководството на Градски транспорт може да я използва. Молбата е депозирана в СДВР-София ул. Антим I № 5 с Вх№7794/12.04.2010
Молбата много прилича с моя пост над мен, но съм сигурен, че авторът и няма да си търси правата и ще понеса цялата отговорност в противен случай.
Държа да отбележа, че датата на внасяне е грешна, защото някой отново не си е свършил работата. Депозирана е месец март, а не април, както пише в печата.
http://media.snimka.bg/5764/017783765-big.jpg
Скок в бъдещето ли е това или недовършен 8 мартенски празник от страна на държавен служител няма да коментирам?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]